Lasīšanas pasākums skolā

Pasākuma norises laiks
2013. gada 22. aprīlis plkst. 11.20

Pasākuma mērķis
1. Attīstīt skolēnu prasmi lasīt individuāli un grupā, kā arī prasmi darbā ar literāru tekstu .
2. Rosināt pozitīvu attieksmi pret daiļliteratūru.
3. Veicināt skolēnus apzināties I. Ziedoņa daiļrades nozīmi.

Pirms pasākuma norise
Nedēļu pirms plānotā pasākuma skolotāji Jānis Bošs un Māra Jansone un izvēlēsies 1-2 katrai klasei piemērotākās I. Ziedoņa „ Krāsainās pasakas". Tiks sagādātas ūdens krāsas, A4 formāta zīmēšanas papīrs. Pirms pasākuma nedēļā 7.a, 8.a, 9.a klases izglītojamie, ievērojot skolotāju ieteikumus - lasīs, analizēs un vizuāli attēlos konkrēti izvēlēto pasaku. Radošajā darbā tiks pieaicināta skolas vizuālās mākslas skolotāja I. Āboliņa. Plānots izvēlēties labākos darbus un noformēt I. Ziedoņa atcerei veltītu izstādi skolas gaitenī.

Pasākuma norise
Pamatskolas posma klases - 7.a, 8.a un 9.a.
Latviešu valodas un literatūras skolotājs Jānis Bošs ar 8.a klases audzinātāju Veltu Sniķeri un 9.a klases audzinātāju Lolitu Ekloni plāno pasākumu „Krāsu pasaule I. Ziedoņa skatījumā." Skolēniem plānots individuālais un grupu darbs „Krāsaino pasaku" lasīšanā. Pasākumā paredzēts, ka

• Skolēni iepazīsies ar nelielu video prezentāciju par I. Ziedoni un atsevišķām dziesmām ar dzejnieka vārdiem.
  • Katra klašu grupa lasīs vienas Krāsainās pasakas tekstu. Dalībniekiem tiks dots uzdevums - sakārtot loģiskā secībā, viņuprāt, pasakas tekstu. Pēc pabeigtā darba skolotājs, pēc marķējuma zīmēm, lūgs sakārtot pasaku tekstus pareizajā secībā.
  • Skolēniem būs jāsameklē pasakās dažādi teksta elementi, piemēram, tēli un jāmēģina tie strukturēt.
  • Skolēniem paredzēts neliels, radošs darbs par atsevišķu teksta elementu.

Vidusskolas posma klases - 10.a, 11.a un 12.a.
2013.gada 22.aprīlī Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienībā Vakara (maiņu) vidusskolas posma klasēm latviešu valodas un literatūras skolotājas Daiga Ramata un Māra Jansone plāno pasākumu  „ Ziedoņsarunas."
Pasākumā paredzēts, ka:

• Skolēni lasīs I. Ziedoņa epifānijas, pārrunās un analizēs to saturu;
  • Skolēni vēros videofragmentus un ieklausīsies iemūžinātajā I. Ziedoņa balsī.
  • Kopīgi mēģinās rast atbildes uz retoriskiem jautājumiem:
  • Vai lasīšana ir pārejoša, vai tomēr ilglaicīga?
  • Vai lasīšana ir parādība, vai nepieciešamība?
  • Kas Jūs bieži notur pie lasīšanas?
  • Kāda ir Jūsu lasīšanas pieredze?
  • Vai lasīšana Jums ir vērtība?
  • Kādi ir Jūsu lasīšanas paradumi?