Karjeras ekskursija
02.05.2017

Vakarskolēni un projekta „Proti un dari!” jaunieši  Latvijas Republikas Saeimā!

Sākumā apmeklējām starptautisko lidostu „Rīga”, kur mūs laipni sagaidīja un ļoti interesanti izstāstīja par lidostas darbību un tās vēsturi. Ar speciālo autobusu mūs izvizināja un iepazīstināja ar lidostas iekšējo teritoriju un dažādu valstu lidmašīnām, iepazinām lidostas darbību no otras puses, kur parasti mēs iekļūstam tikai pirms iekāpšanas lidmašīnā.

Tālāk mēs devāmies uz LR Saeimu, kur mūs sagaidīja valmierieti, deputāts un tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš un  iepazīstināja mūs  ar  Saeimas telpām un tās darbību, varējām aplūkot ārzemju viesu dāvanas un monētas un protams arī nofotografēties Saeimas zālē, kur reāli darbojas mūsu valsts 100 gudrās galvas- tautas ievēlētie deputāti. Deputāts Romāns Naudiņš mums sagādāja patīkamu pārsteigumu - pusdienas Saeimas ēdnīcā.

Pēc ekskursijas Saeimā devāmies uz Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, kur iepazināmies ar medicīnas attīstību dažādos vēsturiskos laika posmos. Šoreiz iecerēto pikniku jūras krastā neizdevās realizēt lietainā laika dēļ. Mājupceļā ekskursijas dalībnieki varēja atkārtot iegūto informāciju, atbildot uz viktorības jautājumiem par  katru redzēto objektu. Salijuši, bet iespaidiem bagātāki mēs atgriezāmies Valmierā. Paldies skolas direktoram Andrejam Gluhovam par atbalstu un transporta nodrošināšanu, kā arī projekta "Proti un dari!" koordinatorei Daigai Ramatai par atbalstu ēdināšanas jautājumā. Paldies arī skolotājai un projekta "Proti un dari!"mentorei Olitai Šarlānei par atbalstu.Vislielākais gandarījums, ka ekskursijas dalībnieki pozitīvi atsaucās par kopā pavadīto dienu un apmeklētajiem objektiem, kā arī atsauksmēs minēja, ka esot kļuvusi skaidrāka nākotnes profesija un karjeras ceļš.

Karjeras izglītības konsultante un projekta "Proti un dari!" mentore Lolita Eklone