Mobilitāte Maķedonijā
15.11.2016

Vakarskola mārketinga un pieminekļu valstī  Maķedonijā

Mēs - vakarskolas jauniešu un pedagogu komanda (11.n klases skolniece Laura Pakalniete, 12.n klases skolniece Vita Janševska un skolotājas Zigrīda Jozepa un Daiga Ramata) devāmies deviņu dienu ilgā mobilitātes braucienā uz Maķedoniju projekta “BY LEARNING YOU WILL TEACH, BY TEACHING YOU WILL LEARN” ietvaros. Projekts ilgst jau otro gadu, bet šī  brauciena mērķis bija vairāk iepazīties tieši ar  biznesa izglītību, mārketingu no jauniešiem, kas ar to nodarbojas un ir saistīti ar to.

Sākumā nedaudz par pašu valsti. Viscaur kalnu un burvīgu dabasskatu ieskauta, Maķedonija viennozīmīgi ir kontrastu valsts gan pilsētās, gan ārpus tām. Smalkas ēkas mijas ar graustiem, tīras ielas ar piemēslotiem zālājiem, skaisti ģērbtas, mūsdienīgas sievietes ar musulmaņu sievietēm parandžās, glauni veikali blakus mazām ielas bodītēm. Galvaspilsēta Skopje, pilsēta ar ambīcijām. Pilsēta, kuras sauklis noteikti var būt “visu vai neko”. Skopjē dzīvo lielākā daļa visas valsts iedzīvotāju, jo viņi uzskata, ka galvaspilsēta ir vienīgā vieta, kur tikt pie darba un pilnvērtīgas dzīves. Pilsēta, kas atjaunota ļoti grezni. Ēkas lielas, pamanāmas un uz katra soļa kāda statuja vai piemineklis. Lielākā daļa gan uzcelti pavisam nesen, bet noteikti nepaliek nepamanīti.

Pirms sākām iepazīt mārketingu, bija jāiepazīstas vienam ar otru. Iepazīšanās vispār ir tāds interesants pasākums, šoreiz vēl jo interesantāks, jo tev ir jāpiedomā, kā ar sevi iepazīstināt, lai atstātu labu iespaidu gan par sevi, gan valsti, ko pārstāvi. Bija ļoti interesanti skatīties, kā sevi pārstāv citas valstis, kā sagatavojuši sevi kā komandu un kādi ir individuāli kā cilvēki.

Kad esam iepazinušies, varam ķerties klāt mārketingam. Liels “bravo” Maķedonijas jauniešiem, kas tik dedzīgi, aktīvi un interesanti mums stāstīja par savu nodarbošanos, iesaistīja mūs dažādās aktivitātēs, lika mums veidot savas reklāmas kampaņas, lika “izkāpt no saviem rāmjiem”, lai parādītu, ka jādomā savādāk, lai sasniegtu savus mērķus. Parādīja, cik ļoti svarīgi ir strādāt komandā, kurā ir cilvēki, ar kuriem esi uz viena viļņa. Nedēļas laikā spēja parādīt, cik interesants, daudzpusīgs ir viņu darbs, ka nebūt nav jābūt ar pieredzi, lai uzsāktu savu biznesu, kas šo jauniešu gadījumā ir ļoti veiksmīgs, jo dažādās reklāmas kampaņās ar viņiem sadarbojas daudzi pasaulē slaveni zīmoli.

Ir gandrīz neiespējami caur vārdiem nodot visas tās emocijas, ko šis brauciens ir devis. Ja pirmā doma galvā bija “Ārprāts! Sveša zeme, sveši cilvēki, sveša tēma, uz ko es esmu parakstījusies?”, tad tagad varu teikt – Paldies! Tas bija vienreizēji! Visas iegūtās zināšanas, gūtās emocijas, iespaidi…Paldies! Skolēni, mācieties, apgūstiet valodas, lai arī jums ir iespēja pieredzēt šīs emocijas, gūt šo neaizmirstamo pieredzi!

Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienības

vakara (maiņu) vidusskolas

11. n klases skolniece Laura Pakalniete

P.S. Projekts tiek realizēts ar programmas Erasmus finansiālu atbalstu, pārrauga Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.