Karjeras ekskursija uz Latvijas uzņēmumiem
02.05.2016

(Attēlu galerijā ir ievietotas pasākuma bildes)

Aprīļa nogalē, 25. aprīlī, vakarskolas skolēnu grupa no 9.- 12.klasei devās tradicionālā karjeras ekskursijā uz populāriem un veiksmīgiem Latvijas uzņēmumiem. Šoreiz mūsu maršruts veda uz Skrīveru saldumu un Ādažu čipsu ražotnēm.

Skrīveru saldumi ir veiksmīgs ģimenes uzņēmums un Latvijas ražotājs jau kopš 2005. gada. Uzņēmums, kas prot apvienot veselīgo ar saldo, jo produkcijas ražošanā izmanto tika augstas kvalitātes izejvielas un lielākā daļa produktu ir dabīgi un bez E vielām. Mūsu skolēni piedalījās Gotiņu programmā un uzzinājām, kā tiek ražotas konfektes „Skrīveru Gotiņas", cik daudzveidīgu produkciju piedāvā uzņēmums, kā arī paši piedalījāmies saldumu darbnīcā un iemēģinājām roku Gotiņu konfekšu ietīšanā. Kā balvu par darbu katrs varēja paņemt līdzi savu paveikto glītā maisiņā. Vienīgais, kas varbūt pietrūka redzēt pašiem kā top saldumi nevis filmiņā, bet reāli cehā.

Uzņēmums A/S Latfood jeb Ādažu čipsi ir dibināts 1993.gadā un ir Latvijas vadošais kartupeļu pārstrādes uzņēmums, kura pamatdarbība ir kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražošana un realizācija.

Ekskursijas programmā Uzturklase atraktīvu gidu pavadībā uzzinājām un reāli redzējām ražošanas procesā, kā top īstie Ādažu čipsi, sākot no pagraba, kur tiek glabāti čipsiem piemērotākās kartupeļu šķirnes līdz pat gatavās produkcijas iepakošanai kastēs.
Ekskursija noslēdzās ar dažādu čipsu degustāciju, nobaudījām arī pavisam vēl siltus jaunos vafeļu čipsus. Jaunieši tika, iesaistīti sarunā par to, kā našķēties, saglabājot veselīga uztura principus. Patīkami, ka arī šajā uzņēmumā katrs dalībnieks dāvanā saņēma 2 čipsu pakas.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz jūru izbaudīt spirgto jūras gaisu un nelielu pastaigu gar jūras krastu.
Mājupceļā skolēni izvērtēja kur un kādu darbu viņi gribētu veikt un kādu tomēr nē. Karjeras tirgus ir ļoti plašs un daudzveidīgs, un ikvienam ir jāmeklē sava vieta un šādas ekskursijas palīdz paplašināt skolēna redzesloku un tuvāk izzināt iespējas darba tirgū.
Paldies arī manai kolēģei 9.a klases audzinātājai Venitai Jansonei par pozitīvu atbalstu ekskursijas norisē, skolas direktoram Andrejam Gluhovam par transporta nodrošināšanu un visiem skolēniem par atsaucību.

Karjeras konsultante: Lolita Eklone