Karjeras ekskursija uz "Burtiņu"
03.02.2016

Ekskursija uz bērnudārzu „Burtiņš"!

Karjeras izglītības ietvaros piektdien, 29.janvārī, vakarskolas skolēnu grupiņa apmeklēja jauno un moderno Valmieras pagasta pirmsskolas iestādi „Burtiņš" un iepazinās ar profesiju- pirmsskolas izglītības pedagogs. Tā ir profesija, kuru ne tikai  apgūst kādā no mācību iestādēm, bet tā ir profesija un reizē iekšējais aicinājums.

Pirms izvēlēties apgūt pirmsskolas skolotāja studiju programmu, ieteicams apsvērt, vai personības iezīmes un saskarsmes prasmes atbilst darbam ar pirmsskolas vecuma bērniem. Vēl jāizvērtē arī, vai priekšstats par šo profesiju atbilst darba ikdienai. Vislabāk to var palīdzēt tradicionālās karjeras dienas ekskursijas uz konkrētiem uzņēmumiem un iestādēm.

Bērnudārza vadītāja Vita Lelle un metodiķe Ausma iepazīstināja ar telpām, pastāstīja par ikdienas darbu ar bērniem un vecākiem, pavērojām kā bērni izbauda ūdens peldi baseinā un uzsvēra, ka svarīgākās pirmsskolas skolotāja īpašības ir radošums, savaldība, pacietība, kā arī cilvēkmīlestība: bez tās pedagoga darbs nav iedomājams.

Lai par pasākumu runā dažas dalībnieku atsauksmes:

Kora Mačulāne no 9.a klases -
Bija, ļoti jauki kaut ko vairāk uzzināt par audzinātājas profesiju , redzēt ,jaunizremontētās telpas un metodiķes lekciju ,kā arī redzēt bērnu izjūtas ,gribētu piedalīties vēl šādos pasākumos. Paldies, jums arī!"

Lelde Anna Zandmane no 10.c klases-
Bērnudārzs „Burtiņš" no ārpuses izskatās ļoti košs, bet ieejot iekšā sākās īsta pasaka. Telpas ir tik ļoti košas un plašas. Ļoti patika vadītājas aizrautīgais stāstījums par bērnudārzu un pēc tā , kā viņa to pasniedza, bija redzams, ka šis bērnudārzs viņai nozīmē visu.Ja būtu iespēja, es arī laistu savu dēliņu  šajā bērnudārzā. Viss bija superīgi!

Kristīne Sigita Dzirkale no 12.s klases-
Piektdien, 29.janvārī karjeras ekskursijas ietvaros mūsu skolēni kopā ar sk. Lolitu Ekloni apciemoja Valmieras pagasta bērnudārzu "Burtiņš". Aktīvā, jaukā un entuziasma pilnā bērnudārza vadītāja, Vita Lelle, iepazīstināja mūs ar "Burtiņa" telpām, atmosfēru un pastāstīja par pirmsskolas skolotāja profesiju. Mums šis bērnu dārzs tik ļoti iepatikās, ka skolnieki izteica vēlmi mācīties "Burtiņā". Iepazinušies ar jauko bērnudārzu, kurā par visu ir padomāts, ar darbiniekiem, kuri ir atraduši savu aicinājumu, iedvesmojušies, prom devāmies ar smaidiem sejās un pārdomām par savu karjeras izvēli. Šādas ekskursijas jauniešiem ir ļoti noderīgas. Galu galā, lai atrastu savu īsto aicinājumu un karjeru ir, jāiepazīstas ar variantiem un jāsajūt, ko tad īsti dvēsele vēlas. Ļaujiet vaļu sapņiem un sekojiet tam, ko vēlas jūsu dvēsele! Paldies par iespēju!"

Anna Voitehoviča no 12.s klases-
Man patika ekskursija, jo tā kā tikai nesen sāku dzīvot Valmierā un nekad nebiju gājusi vai atradusies bērnudārzā, bija interesanti paplašināt redzesloku. Ekskursija pa bērnudārzu man deva arī lielāku sparu un pēdējo grūdienu, lai nākamgad iestātos augstskolā un mācītos par skolotāju, jo mani piesaistīja bērnudārza darbinieku iedvesmojošie stāsti un vide, kurā vienmēr būs iespēja sajusties jaunai un enerģijas un iedvesmas pilnai. Lai gan es nevēlos kļūt par bērnudārza audzinātāju, šī ekskursija iedvesmoja sekot savai sirdsbalsij un aicinājumam dzīvē.

Karjeras konsultante: Lolita Eklone

Glorija, Banga