Krāsainās profesijas durvis
19.11.2015

Karjeras nedēļas atskaņās!

Jau 4 gadu visā Latvijā notiek Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un Izglītības pārvaldēm. Arī mūsu vakarskolas skolēni labprāt atsaucās aicinājumam un aktīvi piedalījās Valmieras pilsētas piedāvātajās aktivitātēs.

Šīs nedēļas laikā satiekas skolēni no visām Valmieras skolām un kopā darbojās piedāvātajās aktivitātēs.

Visas nedēļas ietvaros praktiski visas mūsu skolas klases atsaucās aicinājumam piedalīties Valmieras pilsētas izglītības iestāžu izglītojamo konkursā "Krāsainās profesiju durvis" un kopā ar savu klases audzinātāju izvēlējās profesiju un atbilstoši izvēlei noformēja kabineta durvis. Visi klašu kolektīvi bija pacentušies un radoši pastrādājuši, jo grūti ir izcelt kādu konkrētu klasi īpaši.

Priecē, ka arī cietuma skolas puiši izrādīja vēlmi piedalīties šajā konkursā un vizuālās mākslas skolotājas Veltas Rones vadībā arī izveidoja mākslinieciski augstvērtīgu, radošu darbu

Karjeras nedēļa iesākās ar mākslinieciski radošo aktivitāti atklāšanas pasākumā "Atver profesijas durvis" jauniešu centra „Vinda" dārzā. Jaunieši ar krāsām apgleznoja reālas durvis, reklamējot simboliski savu skolu. Īpaši vēlos izcelt mūsu galvenās mākslinieces Katrīnu Gorsku no 10.c klases, Melāniju Kamilu Petrovu no 11.c un idejas konsultanti Santu Liepiņu no 10.c klases. Mākslinieciski simbolisko ideju par mūsu skolu mēdiju kamerām drosmīgi pauda Tija Kalnīte no 11.c klases.

Karjeras nedēļas otrajā dienā tika piedāvāta foto orientēšanās, kurā vēlmi piedalīties izteica 9.a klases jaunieši un viņu pozitīvais atbalsts- klases audzinātāja Venita Jansone. Jaunieši atraktīvā un aktīvā veidā iepazinās ar Valmieras uzņēmumiem. Meklējot dažādus foto objektus jauniešiem bija nepieciešams būt atjautīgiem un zinošiem. Šeit nu jāuzslavē 9.a klases aktīvākie dalībnieki - Kora Mačulāne, Amanda Semjanihina, Lūkass Mednis, Dmitrijs Kokošins un sportiskais Dāvis Bariss ar savu personisko transportu- uzticamo velosipēdu.

Arī nākamajā dienā 9.a klase kopā ar savu audzinātāju izrādīja iniciatīvu un vēlmi nu jau otro gadu apmeklēt Valmieras tehnikumu un piedalīties radošajās stacijās ar saldām šokolādes balvām.

Diemžēl šogad neizdevās apmeklēt aktivitātes vidusskolas audzēkņiem Vidzemes augstskolā, jo mūsējie priekšroku deva mācību stundām.

Karjeras nedēļas noslēgumā skolu pārstāvēja jau iepriekš pieminētie skolēni.

Karjeras nedēļa ir lieliska iespēja:

• iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos,
  • tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem,
  • apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas,
  • piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas.

Karjeras nedēļa noslēgusies, bet karjeras aktivitātes skolā turpināsies!

Karjeras konsultante: Lolita Eklone