Košumkrūmu stādīšana pie Rātsupītes
26.05.2015

{Attēlu galerijā ir ievietotas pasākuma bildes}

12. maijā notika projekta „Skola - mūsu radošās mājas" trešā un pēdējā aktivitāte - košumkrūmu stādīšana pie Rātsupītes Valmieras 2. vidusskolas teritorijā. Šo projektu kopumā finansiāli atbalstīja Valmieras novada fonds. Tā rezultātā Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskola audzēkņiem bija iespēja no janvāra līdz maijam piedalīties dažādās interesantās un radošās aktivitātēs. Ziemā un pavasarī tās bija radošās darbnīcas ar dažāda veida aktivitātēm, piemēram, apsveikuma kartīšu un dekoru izgatavošana, sveču liešana, ēdiena gatavošana un dekorēšana, olu krāsošana, ornamentu darbnīca un putnu būrīšu izgatavošana. Starp citu, būrīši jau ir apdzīvoti!

Pēdējā - trešā aktivitāte tika plānota citādāka un ar mērķi veicināt atbildīgas attieksmes pret vidi veidošanos, sakopjot savu tuvējo apkārtni, padarot to skaistāku un patīkamāku ne tikai tiem, kas mācās Valmieras 2. vidusskolā un vakarskolā, bet arī tiem, kas ikdienā staigā garām šai vietai, ejot uz bērnudārzu „Ezītis", bērnudārzu 2. vidusskolā vai vienkārši pastaigāties uz tuvumā esošos parku vai garām šai teritorijai. Gar upīti tika sastādīti grimoņi, fizokarpi, bārbeles, spirejas un forsītijas. Šie krūmi priecē ne vien ar savu ziedu skaistumu, bet arī ar dekoratīvu izskatu turpat vai visu gadu. Jaunieši labprāt piedalījās stādīšanas darbos un priecājās, redzot kā pārvērtās apkārtnes ainava. Nākotnē tiek plānots turpināt sakopt šo upītes krastu un iespējams, izveidot mācību taku, kur ārpusklases, dabīgā vidē mācīties par kukaiņiem, gliemjiem vai augiem.

Projekta koordinatore - skolotāja Sanita Novožilova

Glorija, Banga