Ekskursija uz LR Saeimu
18.04.2015

Vakarskolēni Latvijas Republikas Saeimā!

{Attēlu galerijā ir ievietotas ekskursijas bildes}

14.aprīlī ar skolas direktora Andreja Gluhova un deputāta Romāna Naudiņa atbalstu, vakarskolas 8.- 12.klašu skolēnu grupa devās uz LR Saeimu. Skolēni tuvāk varēja iepazīties ar Saeimas telpām un tās darbību, aplūkot ārzemju viesu dāvanas un monētas un protams arī nofotografēties Saeimas zālē, kur reāli darbojas mūsu valsts 100 gudrās galvas- tautas ievēlētie deputāti.

Pēc ekskursijas Saeimā, devāmies uz Zaķu salu, lai iepazītos ar Latvijas Televīzijas darbu. Skolēniem bija iespēja apskatīt  dažādas studijas, kur tiek filmēti dažādi šobrīd populāri raidījumi, kas tiek demonstrēti Latvijas TV 1.kanālā., kā arī skolēni varēja reāli iejusties diskusijas vadītāja un intervējamā viesa lomā. Aplūkot dažādas filmēšanas kameras no senākajām līdz mūsdienīgām. Varējām pavērot kā notiek latviskā teksta ierunāšana filmās un parunāties ar aktieri Daini Porgantu. Interesanti bija atpazīt dažādas lelles, kas kādreiz ir piedalījušās dažādos TV raidījumos.

Pēc ekskursijas Latvijas TV, devāmies un zinātkāre centru „Zilie brīnumi" Varējām izmēģināt dažādas interesantas lietas, bet vislielākie brīnumi bija iluzionista priekšnesums, kur katrs varēja iesaistīties un mēģināt noķert brīnumu.

Iespaidiem bagāti un noguruši atgriezāmies mājup!

Karjeras izglītības konsultante: Lolita Eklone

Skolēnu atsauksmes par ekskursiju:

Mairita Reinvalde - 12.s
Vislabākais objekts bija Saeima. Daudz ko jaunu uzzināju pa deputātu darbu un ļoti patika, ka Romāns Naudiņš pats mūs pavadīja un izstāstīja kā notiek darbs. Ari interesants un aizraujošs likās zinātkāres centrs „Zilie brīnumi ", it sevišķi iluzionistu šovs.

Liene Dāvidsone- 12.s
Man ļoti patika ekskursija, bet viss vairāk man patika objekti- Saeima un Zilie brīnumi!

Evita Staseloviča- 10.c
Visvairāk man patika Saeima un iluzionista izrāde „Zilajos Brīnumos". Kopuma ļoti patika ekskursija

Dāvis  Bariss- 8.a
Ceļojums bija normāls, LTV tornis gan man nepatika.

Dagnija Ozola- 10.c
Es labi jūtos, ekskursija patika, izdevusies. Man vislabāk patika Saeimā un tas ko stāstīja deputāts R. Naudiņš.

Lauma Anšmite- 12.s
Paldies Jums skolotāj par šo skaisto un lielisko ekskursijas programmu. Tik daudz pozitīvu emociju. Un ļoti daudz jaunas informācijas.  Ekskursija bija vienkārši satriecoša... Vislabāk man patika Saeimā. Pirmo reizi biju Saeimā. Tik daudz jaunu informāciju uzzināt bija to vērts. Ir laiks kļūt par deputāti.. Manu uzmanību visvairāk piesaistīja dāvinājumu skapis, un lielā zāle ar deputātu sēdvietām... Bija interesanti pastaigāt pa Saeimu un apskatīt to no iekšpuses.Visas gūtās emocijas nav iespējama izteikt vārdos. Interesanti arī bija Zilajos Brīnumos iluzionistu šovā... Visi triki, ko viņš rādīja, bija vienkārši satriecoši un tik viltīgs ātrs acu apmāns.