Projekta aktivitāte - Lieldienu radošās darbnīcas
10.04.2015

{Attēlu galerijā ir ievietotas pasākuma bildes}

Pagājušā gada rudenī Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienība vakara (maiņu) vidusskola pieteicās Valmieras novada fonda rīkotajā projektu konkursā „Sev, tev, novadam" un ieguva ziedotāju atbalstu savam projektam „Skola - mūsu radošās mājas". Projekta mērķis ir attīstīt jauniešiem, īpaši sociālā riska grupas jauniešiem dažādas dzīves prasmes un iemaņas, kā arī veicināt jauniešu radošumu un pašizpausmi caur dažāda veida nodarbībām.

Un tā 2. aprīlī notika projekta otrā aktivitāte - Lieldienu radošās darbnīcas. Jauniešiem tika piedāvāts plašs nodarbību klāsts un viņi varēja izvēlēties sev tīkamāko no tām. Šajā reizē visas darbnīcas vienoja Lieldienu tematika. Notika tradicionālā olu krāsošana un mazliet neparastāka olu marmorēšana, bija iespēja pagatavot ēdienu, izveidot Lieldienu apsveikuma kartīti vai galda dekoru, bet īpaši zēniem tika piedāvāta darbošanās ar figūrzāģi un citiem darbarīkiem, lai no koka izgatavotu pašu uzzīmētu dekoru. Sevišķu interesi izraisīja ornamentu darbnīca, kur jaunieši iepazinās ar latvju rakstu zīmēm un to nozīmi. Bija iespēja uzgleznot sev tīkamāko rakstu zīmi un izveidot koka medaljonu.

Daži jaunieši atzina, ka pirmo reizi piedalās olu krāsošanā. Tādējādi viņi ieguva praktiskas iemaņas un šī Lieldienu tradīcija viņiem sagādāja patiesu prieku. Īpašs brīdis bija olu attīšana pēc krāsošanas, jo katrs vēlējās atrast un ieraudzīt tieši savu krāsoto olu. Tas visiem sagādāja patiesi pozitīvas emocijas. Arī par ēdienu gatavošanas darbnīcu bija liela interese un gan zēni, gan meitenes vēlējās iemācīties ko jaunu un labprāt mizoja, rīvēja un grieza, lai rezultātā taptu skaisti un garšīgi salāti. Tie tika arī izdekorēti, tādējādi radot patiešām svētku noskaņu. Šādas prasmes jauniešiem ir ļoti noderīgas ikdienas dzīvē. Pacietīgākie meistaroja galda dekoru - Lieldienu zaķi un apsveikuma kartītes. Pasākuma noslēgumā visi sēdās pie pašu klāta svētku galda, apmainījās ar iespaidiem un bija gandarīti par saturīgi pavadīto laiku.

Projekta koordinatore - skolotāja Sanita Novožilova

Glorija, Banga