Izglītojošā programma "Tērpi un etiķete"
07.04.2015

22.martā Humanitāro mācību priekšmetu skolotāju metodiskā komisija organizēja vakarskolas dienas klašu skolēniem pasākumu Valmieras muzejā.

„Tērpi un etiķete" ir tikko muzeja darbinieku izveidotā izglītojošā programma, kurā saistošā stāstījumā tikām iepazīstināti ar modes vēsturi no pašas senatnes līdz 20 gadsimtam. Informāciju papildināja atbilstošas mūzikas pavadījumā  pārsteidzoši greznu un interesantu tērpu kolekcija, kuru atraktīvi demonstrēja paši muzeja darbinieki. Programmas vadītājas veiksmīgie komentāri par dažādu modes „knifiņu" un aksesuāru pielietojumu arī mūsdienu modē, lika skolēniem un skolotājām aizdomāties par savu garderobi. Kas tā tāda etiķete? Arī to noskaidrojām - katram laikam, situācijai  sava, tās pārzināšana vienmēr noder... Programma dalībniekus ieinteresēja un stunda pagāja ļoti ātri.

Bilžu reportāžu no pasākuma muzejā fiksēja Kristians no 8.a klases. Paldies par darbiņu un radīto iespēju interesentiem to aplūkot skolas mājas lapā.

Sakot paldies par jauko pasākumu, no direktores uzzinājām, ka vajadzīgi brīvprātīgie palīgi. Varbūt izveidosies sadarbība ar muzeju mūsu meitenēm, jo tērpu kolekcija ir plaša un noderētu kāda jauna modele...

Pēc pasākuma klases stundā skolēni aizpildīja darba lapas / paldies skolotājai L.Eklonei par uzdevumu sagatavošanu/, uzskatāmi nodemonstrējot iegūtās zināšanas  par dažādiem apģērbiem un aksesuāriem.

Apkopojot rezultātus:

1.vietā - 9.a klase