Ziemas radošās darbnīcas
05.02.2015

Ziemas radošās darbnīcas bildes skatīt Attēlu galerijā.

29. janvārī Valmieras vakara (maiņu) vidusskolas skolēniem mācību diena bija nedaudz citādāka, kā parasti, jo skolā notika Valmieras novada fonda atbalstītā projekta „Skola - mūsu radošās mājas" pirmā aktivitāte - Ziemas radošās darbnīcas. Piecās darbnīcās skolēniem caur aktīvu līdzdalību bija iespēja iemācīties dažādas dzīvē noderīgas, kā arī interesantas un ne tik ikdienišķas prasmes. Katrs varēja izvēlēties sev tīkamāko nodarbi. Mazliet neparasts bija fakts, ka par sviestmaižu, vafeļu un salātu gatavošanas darbnīcām lielu interesi izrādīja tieši zēni. Viņi radoši izpaudās, gatavojot un dekorējot sviestmaizes, kā arī griežot gurķus un sīpolus salātiem. Tie, kam likās, ka ēst gatavošana tomēr labāk piestāv meitenēm, ņēma rokās naglas un āmurus un būvēja mājas - putnu mājas. Cik tad vairs līdz pavasarim, kad iemītnieki varēs tās novērtēt. Lielu interesi jaunieši izrādīja arī par sveču liešanas darbnīcu, jo šādu nodarbi lielākā daļa izmēģināja pirmo reizi. Tie, kam nepietika pacietības sveci liet, varēja to no vaska plāksnītēm vienkārši saritināt - eleganti un ātri! Meitenes aizrāvās ar dekoru darināšanu un lika lietā visu savu izdomu un radošo potenciālu, lai radītu skaistas Valentīndienas sirsniņas, tika modelēts, griezts, līmēts un šūts. Labākais bija tas, ka jaunieši centās izmēģināt tieši ko tādu, ko iepriekš nebija darījuši. Darbnīcu nobeigumā pie gardām sviestmaizēm, salātiem un tējas jaunieši atzina, ka ir gandarīti par dienu. Arī prieka dzirkstelīte viņu acīs bija tam apliecinājums. Tas savukārt ir pozitīvs stimuls turpināt iesākto.

Skolotāja Sanita Novožilova.