Karjeras diena Valmieras pilsētas pastā
24.11.2014

Pasts ir būtiski nozīmīgs katram cilvēkam un uzņēmumam, valstij un sabiedrībai.

• Vai tu zini, ko dara pastā?
  • Kādas profesijas darbinieki vajadzīgi pastā?
  • Kādas vīriešu un sieviešu profesijas ir uzņēmumā Latvijas Pasts?
  • Kāda nepieciešama izglītība un prasmes pasta nodaļas darbiniekiem?
  • Kādas rakstura īpašības ir nepieciešamas pasta darbiniekiem?
  • Kādi pastā ir nogādāti dīvainākie sūtījumi?

Pēc atbildēm uz šiem jautājumiem mēs devāmies uz Latvijas Pasta filiāli, kas pārcēlusies no tirdzniecības centra „Valleta" uz jaunajām autoostas telpām.
Atbildes uz jautājumiem saņēmām gan no pasta nodaļas vadītājas, gan no mūsu skolas pieaugušo nodaļas absolventes absolventes Lanas Širjājevas, kura paspējusi ne tikai izveidot savu ģimeni, audzināt savus bērniņus, bet arī pabeigt augstskolu.
Kā arī lepojamies ar savu absolventi Madaru Vaivodi, kas apzinīgi strādā centra Pasta nodaļā Rīgas ielā un arī ir pabeigusi augstskolu.
Ko mēs uzzinājām?
Pasta misija ir nodrošināt kvalitatīvus pasta pakalpojumus visā Latvijas teritorijā.
Pastnieki sasniedz attālākās viensētas, spēj piegādāt sūtījumus uz jebkuru adresi pasaulē un ir pieejams ikvienam, vienmēr un visur.
Pastā ērti, vienkārši un visu var nokārtot vienuviet.
Pastā var strādāt arī bez augstākās izglītības, bet tikai  atbildīgi darbinieki pret klientiem, sabiedrību, valsti, apkārtējo vidi.
Piegādāts pasta sūtījums ir liela vērtība, kurā ieguldīts daudzu cilvēku darbs.
21.gadsimta pasts ir motivēti darbinieki, unikāls pasta nodaļu un pārvadājumu tīkls, modernas tehnoloģijas.
Pasts piedāvā labākos un ērtākos risinājumus katram atsevišķam klientam.
Latvijas Pasts ir moderns, uz biznesa pamatiem balstīts uzņēmums, kas efektīvi konkurē pasta pakalpojumu tirgū ar stabilu reputāciju, augstiem klientu apkalpošanas standartiem un motivētiem darbiniekiem.
Kopīgi ar sadarbības partneriem pasts pastāvīgi attīstās, daudzveidojot un paplašinot savu pakalpojumu saņemšanas iespējas visā Latvijas teritorijā.

Nākošreiz arī tu - NĀC UN PIEDALIES KOPĀ AR MUMS!

Karjeras izglītības koordinatore: Lolita Eklone