Karjeras kurpes...
26.10.2014

Jau trešo gadu Valmiera ir starp 15 Latvijas pilsētām - Rīgu, Jelgavu, Ventspili, Daugavpili, Jēkabpili, Liepāju, Rēzekni, Gulbeni, Cēsīm, Kuldīgu, Alūksni, Rojas novadu, Ogri un Saldu, kur no 13. līdz 17.oktobrim norisināsies Karjeras nedēļa 2014.

Tas ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt" savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

13.oktobrī Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē, piedaloties septiņu Valmieras izglītības iestāžu jauniešiem, tika atklāta Karjeras nedēļa 2014, kas norisinājās līdz 17.oktobrim.

Diemžēl šogad vakarskolas skolēnu atsaucība apmeklēt karjeras nedēļas pasākumus bija salīdzinoši mazāka nekā iepriekšējā gadā, bet  priecājamies, ka tomēr dažās aktivitātēs  mūsējie  tomēr iesaistījās.

Karjeras nedēļas ietvaros vakarskolā tika organizēta izstāde „Manu vecāku profesiju kurpes" un „Manas nākotnes profesiju kurpes", kurā radoši iesaistījās visu klašu izglītojamie. Pirms tam katra klase veica aptauju „Mūsu vecāku profesijas" un „Mūsu nākotnes profesijas" un kopā ar saviem klases audzinātājiem apkopoja šīs profesijas un radoši izveidoja 2 tematiskās profesiju kurpes izstādei.

Kā vienmēr pārdomāts un interesants izdevās pasākums Valmieras Profesionālajā vidusskolā „Tev arī tak mīļāka kurpe ir sava? Nava? Tad nāc pielaiko!", kur aktīvi piedalījās arī mūsu skolas 7.-9.klašu komanda 4 cilvēku sastāvā, 2 skolēni no 8.a klases- Dāvis Bariss un Kristiāns Magone un 2 skolēni no 9.a klases- Ivo Stors un Maksims Miņins. Komandu pozitīvi atbalstīja 8.a klases audzinātāja Venita Jansone un 9.a klases audzinātājs Jānis Bošs. Skolēni atraktīvā veidā iepazinās ar profesijām, kuras var apgūt Valmieras Profesionālajā vidusskolā un pilnveidoja prasmi saskaņoti darboties komandā.

Paldies visiem vakarskolas skolēniem un klašu audzinātājiem par dalību skolas un pilsētas Karjeras nedēļas pasākumos.

Skolas organizētās karjeras aktivitātes turpināsies visa mācību gada garumā.

Karjeras izglītības vadītāja: Lolita Eklone