Projekts Grundtvig
03.07.2014

Valmieras vakarskolā no 29.jūnija līdz 5.jūlijam Mūžizglītības programmas Grundtvig ietvaros viesojas 12 izglītības jomas darbinieki no astoņām dažādām Eiropas valstīm- pārstāvētas ir Bulgārija, Somija, Rumānija, Turcija, Kipra, Polija, Grieķija un Spānija. Nedēļas garumā kolēģiem vakarskolas skolotāji M.Jansone, L.Eklone, R.Sviķe, K.Arefjeva, I.Kreičmane, J.Bošs un D.Ramata, kā arī Latvijas Universitātes profesore I.Margeviča- Grinberga stāstīja par savu pieredzi un pievērsa klausītāju uzmanību šobrīd svarīgam jautājumam visas Eiropas kultūras kontekstā-  lasītprasmes attīstīšanai.  Pedagogi tika  iepazīstināti ar pieredzi dažādu pētījumu veikšanā un datu apstrādē, tika pievērsta uzmanība fonētiskās  dzirdes attīstīšanai un  dikcijas precizitātei; nākamajās dienās  viesi gūs priekšstatu par vairāku svešvalodu vienlaicīgas apguves priekšrocībām, piedalīsies diskusijā par 21.gadsimta pieaugušo gan kā skolēnu, gan skolotāju, kā arī uzzinās jaunākās tendencies brīvprogrammatūru pielietošanā.

Un, protams, kultūras programma - dalībnieki apmeklē  Valmieras, Rīgas, Cēsu un Rūjienas interesantākās vietas, lai gūtu priekšstatu par sev tik svešo, bet nu jau, cerams, pazīstamo valsti- Latviju.

Paralēli tiek strādāts jaunu kontaktu dibināšanā un jācer, ka šajā projektā sāktā sadarbība ar daudzām valstīm turpināsies.

Projekta vadītāja D.Ramata.