Karjeras dienas novembrī
19.12.2013

Vakarskolā atkal karjeras dienas

Otrdien, 26.novembrī pamatskolas un vidusskolas jaunieši tikās ar VA studentu grupu- projekta "Lauksaimniecības profesiju un dzīvesveida laukos popularizēšana jaunu cilvēku vidū" koordinatoriem, kuri informēja :

•  par iespējām uzsākt savu biznesu laukos [darboties lauksaimniecības nozarē]
  •  par to, kā iespējams apvienot lauku un pilsētas dzīves modeļus;
  •  kas ir vajadzīgs šobrīd Latvijas laukiem;
  • idejas jauniešiem un jaunām ģimenēm, kā apsaimniekot zemes,
  • kā kļūtu veiksmīgiem savā biznesā, tādējādi nodrošinot darbu arī citiem,
  • kā jaunām ģimenēm "atdzīvināt” patlaban pustukšos laukus un uzlabotu socializāciju tajos.

Pēcpusdienā tikāmies ar VUGD inspektori Lieni Kaužēnu , kas iepazīstināja ar glābēju darba specifiku, riskiem un drošības jautājumiem, minot reālus piemērus no dzīves un savas pieredzes.
Ceturtdien, 28.novembrī ne mazāk interesanta izvērtās vakara klašu tikšanās ar mūsu skolas 2005./2006.m.g. pieaugušo nodaļas absolventu - nu jau diplomētu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Ģirtu Kalniņu, kurš šobrīd aktīvi darbojās 3 draudzēs un viena no tām ir Kārķu pagastā.
Ģirtam Kalniņam Kārķu dievnama celtniecības darbu vadīšana bija savā ziņā liktenīga, un viņš nolēma kļūt par mācītāju. Kārķu iedzīvotāji vērtē, ka ieguvuši gan savu baznīcu, kas nekad pagastā nav bijusi, gan arī mācītāju, kas spēj uzmundrināt un vienot cilvēkus. Arī skolēniem noteikti noderēs viņa pastāstītais, dalīšanās ar savu dzīves pieredzi.
Kādā no atmiņām tika teikts par dzīvi-Dzīve nav melnraksts, kuru var strīpot, labot un rakstīt no jauna. Tā ir dota katram viena un uzreiz dzīvojama pa īstam. Kad bijām jauni, tad arī dzīvojām tā, kā tai dienai, kuras vairs nebūs un neatkārtosies. Pārstaigājot savas dzīves atmiņu ceļus, bieži vien blakus tam visam labajam, kas ar mums ir noticis, ieraugam arī to tumšo pusi. To realitāti, kuru cilvēks nemaz negrib atcerēties. Tā ir dzīve, kad tu domā tikai par sevi, par savu labumu, nerēķinoties ne ar vienu. Ļaunums sabojā visu labo. Un tā kā cilvēka būtība ir, ka viņš ir grēcinieks, tad viņš arī saņem savas dzīves vai sava darba augļus.
Šie vārdi ikvienam no mums liek aizdomāties par dzīves jēgu, vērtībām un citām garīgām lietām.
Karjeras nedēļas ieguvums ir informācija par profesijām lauksaimniecībā, ugunsdzēsēju un glābēju darba specifiku un profesiju- mācītājs.

Karjeras konsultante vakarskolā: Lolita Eklone

Cēsu instruktoru skolas pārstāvis Jānis Liepnieks