Karjeras nedēļas izskaņās...
18.10.2013

Karjeras nedēļas- 2013 izskaņās!

Video: "Es Valmierā pēc 20 gadiem" [mp4]

Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskolas skolēnu grupa kopā ar savu karjeras konsultanti, aktīvi piedalījās Valmieras pilsētas Karjeras nedēļas „Vai zini, kas būsi Tu?" pasākumos, kas notika no 7.-11.oktobrim dažādās Valmieras mācību iestādēs un uzņēmumos.

Pirmdienā, 7.oktobrī mēs piedalījāmies Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā „Kur tu strādā, valmierieti?", kur noskatījāmies viesturiešu teātra pulciņa sagatavoto šovu par profesijām un dzīvesbiedra izvēli, noklausījāmies Valmieras pašvaldības pārstāvja uzrunu, tikāmies ar dažādu Valmieras uzņēmumu pārstāvjiem, kas prezentēja sava uzņēmuma darbību un ieguvām informāciju par profesijām „VALPRO", A/s Stikla šķiedra un traktierī picērijā „Liepziedi un rozmarīns", kā arī uzzinājām vērtīgas interneta adreses, kas ļauj patstāvīgi iepazīt dažādas profesijas un pat izspēlēt spēles par karjeras iespējām dažādās profesionālajās jomās. Pasākuma nobeigumā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas iegūtās zināšanas, atbildot uz testa jautājumiem.

Pēc atklāšanas pasākuma skolēni varēja apmeklēt izstādi „Brīvā laika pavadīšanas iespējas Valmierā", kas tika izvietota tirdzniecības centrā „Valleta", lai ikviens varētu atrast tieši sev un savām interesēm atbilstošākās nodarbes.

Dienas noslēgumā trīs skolēni no katras mācību iestādes apmeklēja uzņēmumu „Čili Pica" tikšanos „Kokteilis ar slavenību jeb ko nozīmē būt veiksmīgam?", kurā viņus gaidīja interesanta tikšanās un saruna ar TV žurnālistu, dabaspētnieku Māri Olti.

Otrdien, 8.oktobrī apmeklējām Vidzemes augstskolas nodarbību „Tavas nākotnes profesijas kalkulators", kur pildījām motivācijas un karjeras vērtību testu sevis un savas profesionālās jomas izzināšanai.

Dienas noslēgumā atkal 3 jaunieši no katras skolas varēja doties uz uzņēmumu „Čili Pica" uz tikšanos „Kokteilis ar slavenību jeb ko nozīmē būt veiksmīgam?" ar dziedātāju Intaru Busuli. Saruna izvērtās ļoti saistoša, un klātesošie varēja tuvāk iepazīt Intaru vienkārši kā cilvēku ar saviem plusiem un mīnusiem, kas piemīt katram no mums. Skolēni ļoti aktīvi izmantoja iespēju uzdod dažnedažādus jautājumus viesim, un saruna pat norisinājās ilgāk nekā plānots.

Šīs abas tikšanās ar sabiedrībā pazīstamiem, populāriem cilvēkiem, spilgtām personībām, ļāva iepazīt viņus tuvāk, ieklausīties viņu dzīves pieredzē par to, kas ir viņu veiksmes atslēdziņa un kā tieši viņi veidojuši savu dzīves ceļu.

Trešdien, 9.oktobrī mēs devāmies tematiskajā ekskursijā „Mūsu skolā tu..." uz Valmieras Profesionālo vidusskolu, lai iepazītos ar skolu un uzzinātu par skolā apgūstamajām profesijām. Mūs laipni sagaidīja direktora vietniece Vita Zeibote un skolotāju komanda, kas bija sagatavojuši viesiem dažādus interesantus uzdevumus, pārbaudījumus, saistībā ar savu profesiju - piemēram, restorānu pakalpojumu speciālists lūdza degustēt vairākus bezalkoholiskos kokteiļus un noteikt pēc garšas no kādiem komponentiem tie sastāv, kā arī aizpildīt anketu par šajā profesijā nepieciešamajām prasmēm, kā arī jaunieši ar interesi iemēģināja roku bezē cepumu veidošanā un uzzināja, ka   tulkojumā no franču valodas „bezē" nozīmē skūpsts. Arī citās skolā apgūstamajās profesijās mūs gaidīja dažādi interesanti pārsteigumi - salvešu locīšana, piena produktu degustācijas konkurss u.c. Paldies, visam skolas kolektīvam par radošu pieeju skolā apgūstamo profesiju prezentēšanu kā piedzīvojumu ikvienam no mums. Laiks aizritēja nemanot un nobeigumā tikām cienāti ar gardu kliņģeri un tēju.

Ceturtdien, 10.oktobrī skolēniem tika radīta iespēja apmeklēt un iepazīties ar dažādiem Valmieras uzņēmumiem. Mēs šoreiz izvēlējāmies vienu no salīdzinoši jaunajiem uzņēmumiem „Valmiermuižas alus" darītavu, uzzinājām un paši vērojām ne tikai kā tiek ražots alus, bet arī iepazināmies ar dažādu profesiju pārstāvjiem un darba specifiku ražotnē.

Karjeras nedēļas noslēgumā, piektdien, 11.oktobrī, devāmies uz Valmieras sākumskolu, lai prezentētu savu izveidoto videofilmu „Es Valmierā pēc 20 gadiem", kur apkopotas vakarskolas skolēnu intervijas par šo tēmu. Noslēguma pasākumā ar saviem mājas darbiem piedalījās praktiski visas izglītības iestādes, ieskaitot pat pirmsskolas iestādes. Valmieras pilsētas skolēni un bērnudārznieki prezentēja savu redzējumu par pilsētas attīstību un karjeras iespējām, kā arī tika apbalvoti zīmējumu un foto konkursa dalībnieki.

Vislielāko pateicību pelnījuši mūsu skolas aktīvākie un apzinīgākie „Karjeras nedēļas - 2013" apmeklētāji - Melānija Kamila Petrova (8.a), Dagnija Ozola (9.a), Laima Uburģe (9.a), Liene Āboliņa (9.a), Liāna Stepanova (9.a), Krista Ozolniece (10.c), Inese Dāvidsone (10.c), Kristīne Vaivare (11.a), Liene Dāvidsone (11.a) un, protams, arī pateicība mūsu tehniski radošai filmēšanas grupai - Valdim Spruktam (10.c), Tomam  Bukavam (9.a), kā arī intervētājai Katrīnai  Gorskai (10.c).

Karjeras konsultante: Lolita Eklone